Kasutusjuhendid

Kümblustünni kasutusjuhend

Ettevalmistused enne kasutamist

 1. Otsi tasane ning kõvem maapind, kuhu plaanid kümblustünni paigaldada. Tiisli tugiratast kasutades vabasta haagis ning liiguta see õigele kohale. Arvesta, et täidetud tünni ei ole enam võimalik liigutada.
 2. Fikseeri käru tõkiskingadega ning aseta puidust klotsid tugijalgade alla.
 3. Reguleeri reduktorite või kinnitusheeblite abil haagise tugijalad kandeklotside kohale u. 2-3cm kõrgusele. Nii kandub tünni täitumisel osa koormust ka veoteljele.Veendu, et haagis oleks sealjuures võimalikult loodis.
 4. Tõsta tiisli tugiratas ülemisse asendisse.
 5. Pane kokku korstnatoru ning tõsta korsten ahjule.
 6. Aseta kork äravoolu ette ning alusta tünni täitmist veega. Vee optimaalne tase on äärest ~15cm.
 7. Täielikult või osaliselt veega täidetud Kümblustünni ei tohi transportida.
 8. Alusta kütmist alles siis, kui ülemine ahju veevõtuava tünnis on ~10cm vee all.
 9. Kütmiseks sobivad vaid küttepuud. Kütmise ajal on soovitav tünn katta PVC kattega ning ~20-30 minuti järel vett segada. Segamiseks võib kasutada aeru või mullisüsteemi.
 10. Olenevalt soovitud vee temperatuurist, kulub tünni soojaks kütmiseks tavaliselt 2-3 tundi ning kaks-kolm 40L küttepuu kotti.
 11. Soovituslik veetemperatuur on 35-38 °C. Vältida tuleks vee kuumutamist üle 40 kraadi, mis võib tervist ohustada.

Peale kasutamist

 1. Kui oled kümblustünni kasutamise lõpetanud ning tuli on ahjus kustunud, võid alustada vee välja laskmisega. Tühjendamiseks kasuta kaasasolevat voolikut, et vesi sobivasse kohta suunata.
 2. Talvel, mil õhutemperatuur võib langeda alla null kraadi, tuleb jälgida, et vesi kümblustünnis ja ahjus ära ei kulmuks. Külmumise vältimiseks lase vesi kohe peale kümblustünni kasutamist välja.
 3. Ahju veesärk tühjenda ahju all küljes oleva korgi kaudu.
 4. Puhasta kasutatud vahendid ning aseta need ettenähtud kohale.
 5. Kümblustünni võib soovi korral pesta pehme švammi või lapiga (tavapäraselt teeme seda ise). Teravate esemete ning kemikaalide kasutamine tünni puhastamisel on keelatud!
 6. Kinnita tünnile PVC kate.
 7. Enne transportimist tuleb veenduda, et tugijalad on üles tõstetud ning horisontaalses asendis. Veendu et haagis on korrektselt auto kärukonksu külge kinnitatud.

Haagissauna kasutusjuhend

Ettevalmistused enne kasutamist

 1. Otsi tasasem ning kõvem maapind, kuhu plaanid haagissauna paigaldada. Tiisli tugiratast kasutades vabasta haagis ning liiguta see õigele kohale.
 2. Fikseeri haagis tõkiskingadega ning aseta puidust klotsid tugijalgade alla ning seadista haagis võimalikult loodi, kasutades vajadusel tiisli tugiratast.
 3. Kütmiseks sobivad vaid kuivad küttepuud pikkusega kuni 30 cm.
 4. Leiliruumi suurim lubatud temperatuur on +90 °C. Kõrgema temperatuuriga kaasneb sauna üle kütmise ja süttimise oht.

Peale kasutamist

 1. Puhasta saun ja kerise küttekolle
 2. Aseta tarvikud ettenähtud kohale ja tühjenda veepaak
 3. Enne transportimist veendu, et aknad ja uks oleks suletud, et tugijalad oled ülestõstetud asendis ning saunas ei oleks lahtisi esemeid.